יום שישי, 6 במרץ 2015

אחסנה ולוגיסטיקה

על שירותי אחסנה ולוגיסטיקה

כל מפעל שמיצר דבר מה זקוק לשירותי אחסנה ולוגיסטיקה.
לפעמים מפעל יכול לייצר סחורה רבה אך לא יישאר לו מקום לאחסן את כל הסחורה במפעל שלו עד לשלב המכירה או ההעברה של הסחורה עקב מגבלת מיקום, המפעל מעדיף להמשיך לייצר כי חבל לו להפסיק יצור בגלל מגבלת מקום ואז הוא יפנה לשירותי אחסנה ולוגיסטיקה.
שירותים אלו מאפשרים למפעל ליצר כמות גדולה של מוצרים ולשמור את הסחורה במקום שבו היא לא תינזק.

דגשים חשובים בשימוש בשירותי אחסנה ולוגיסטיקה :

ישנם כמה דגשים שחשוב לשיים לב אליהם כאשר אנחנו בוחרים מקום לאחסנה ולוגיסטיקה של המוצרים שלנו.
חשוב שהמקום יהיה מתאים לאכלוס הסחורה, הן מבחינת האוורור של המקום, האיטום שלו, וההיגיינה שיש בה – למשל שלא מסתובבים במקום חתולים או עכברים וכדומה.
כאשר אתם בוחרים מקום לאחסנה ולוגיסטיקה עבור העסק שלכם חשוב מאוד שתגיעו למקום פיזית ותראו באמת שהוא אכן מתאים לצרכים שלכם.
עוד פרט חשוב למעט הניקיון והתנאים הפיזיים של המקום הוא המיקום הפיזי שלו, לפעמים יש עדיפות למקומות מסוימים כמו למשל שהמקום יהיה על כביש ראשי למשל שיהיה קל לשנע אותו מהמקום, ומקום שבו משאיות יוכלו להעמיס את הסחורה בקלות.
ברור גם שחשוב לראות שיש במקום מחסנים פנויים לכמויות שאתם זקוקים ותזקקו להם בעתיד, כדי שלא תגיעו למצב שתהיו עם סחורה עודפת שלא תדעו היכן לשים אותה.
כל הגורמים הללו תלויים כמובן בסוג הסחורה שלכם, למשל במוצרי מזון יש צורך לשיים דגש גדול על היגיינה, ישנם מוצרים שנצטרך לשמור אותם בקירור כמו מוצרי חלב למשל.

אחסנה בקירור


 ישנם גם מספר דגשים שחשובים באחסנה בקירור. איטום נכון של החדר למשל, חשוב שהחדר יהיה אטום כדאי שלא יכנס אוויר חם מבחוץ, יש לשים לב לדלת שהיא נחשבת לרוב לנקודת תורפה - זה יכול להיות למשל דלת שלא אטומה או נסגרת כראוי.
בנוסף חשוב שהטמפרטורות בחדר יהיו נמוכות ולכן צריך מדחס, מנוע מתאים לחדר הקירור.
לכל מוצר יש טמפרטורה ספציפית שהוא צריך להיות בה, חשוב שתשימו לב לטמפרטורה זו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה